Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
CC Škola jazyků  >  Firemní jazykové kurzy  >  Jazykové audity  >  Mezinárodní zkoušky

Mezinárodní zkoušky

Informace o mezinárodních jazykových zkouškách přehledně na jednom místě. Už netápejte.

Cambridgeské zkoušky z angličtiny

Certifikát o Cambridgské zkoušce spolehlivě vypovídá o tom, jaké jazykové dovednosti máte, a to jak v oblasti akademické angličtiny, tak obecného a obchodního jazyka. Například v případě Cambridge English: First ho uznává více než 15 000 organizací po celém světě. Otevírá vám tak dveře k novým zkušenostem a možnostem. Mezi tisíci organizací, které uznávají Cambridgeské certifikáty naleznete často ty nejprestižnější.

 

Cambridge English:  Key (KET)

KEY je určen začátečníkům a potvrzuje získání základní znalosti angličtiny nna úrovni A2. Zkoušku lze složit po přibližně 180-200 hodinách výuky (3-4 semestry).

Proč skládat KEY?

Certifikát KEY je mezinárodně uznávanou zkouškou, která prokazuje Vaši schopnost používat základní fráze ve vztahu k vlastní osobě a základní komunikaci, která je vedená pomalu a zřetelně. Poplatek za zkoušku činí 2700 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a psaní (70 minut)
 • Poslech (30 minut)
 • Mluvení (10 minut)

 

Cambridge English: Preliminary (PET)

PET potvrzuje, že absolvent této zkoušky se umí jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny ve své zemi i v zahraničí, v kontaktu s rodilými mluvčími angličtiny i cizinci. K dosažení této úrovně je potřeba okolo 380 hodin studia a dosažení úrovně B1.

Proč skládat Preliminary?

Certifikát Preliminary prokazuje Vaši schopnost komunikovat v řadě každodenních situací s rodilými mluvčími i cizinci. Poplatek za zkoušku činí 2900 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a psaní (90 minut)
 • Poslech (30 minut)
 • Mluvení (10-12 minut)

Cambridge English: First  (FCE)

First je nejrozšířenější a nejžádanější mezinárodní jazykovou zkouškou z angličtiny, ceněný při získávání nového zaměstnání. Vyžaduje pokročilé znalosti všech 4 jazykových kompetencí. Tuto zkoušku posluchači skládají po dosažení úrovně Upper-Intermediate (B2/B2+) a úspěšné složení této zkoušky obvykle vyžaduje jak pečlivou celoroční přípravu. U posluchačů na této úrovni se předpokládá, že mají dostatečnou schopnost efektivně komunikovat v anglickém prostředí (jako studenti i na referentských, asistentských i manažerských pozicích). Tato zkouška se obvykle podstupuje po 500 až 600 hodinách výuky.

Proč skládat FCE?

Po úspěšném složení zkoušky získá uchazeč mezinárodně platný a široce uznávaný certifikát, který mu značně usnadní pozici při hledání nového zaměstnání. Poplatek za zkoušku činí 4450 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a gramatika (75 minut)
 • Psaní (80 minut)
 • Poslech (40 minut)
 • Mluvení (14 minut)

Cambridge English: Advanced (CAE)

Certifikát Advanced je vyšší a náročnější zkouška na úrovni C1. Studenti skládají CAE po absolvování kurzu úrovně Advanced. Úspěšné složení této zkoušky vyžaduje dobrou přípravu a dokladuje velmi vysokou úroveň znalosti angličtiny, kdy studenti již dosahují plnohodnotného standardu jazyka ve většině situací - při práci i při studiu.

Zkouška Advanced dokládá schopnost komunikovat v běžném životě na velmi dobré úrovni.

Proč skládat Advanced?

Advanced je mezinárodně uznávanou zkouškou, která dokládá schopnost nejen komunikovat v běžném životě, ale i pracovat či studovat v anglickém jazyce. Je uznávána většinou britských univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině. Poplatek za zkoušku činí 4 650 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a gramatika (90 minut)
 • Psaní (90 minut)
 • Poslech (40 minut)
 • Mluvení (15 minut)

Cambridge English: Proficiency (CPE)

Nejvyšší úroveň cambridgeských jazykových zkoušek.Nejdéle existující a nejnáročnější jazyková zkouška na úrovni C2. Znamená nejvyšší úroveň znalostí a je uznávaná v širokém měřítku obchodními a akademickými institucemi v zahraničí. Zkouška na úrovni znalostí rodilého mluvčího vyžaduje důkladnou přípravu a dlouhodobý denní kontakt s angličtinou.

Proč skládat CPE?

Proficiency je ideální zkouškou, pokud chcete studovat či pracovat v zahraničí či ve společnosti, kde je angličtina firemním jazykem. Splněním zkoušky získáváte mezinárodně platný certifikát uznávaný univerzitami a zaměstnavateli po celém světě. Poplatek za zkoušku činí 4 750 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a gramatika (90 minut)
 • Psaní (90 minut)
 • Poslech (40 minut)
 • Mluvení (16 minut)

IELTS

Zkouška IELTS je populární cambridgskou zkouškou uznávanou univerzitami i zaměstnavateli na celém světě, kterou ročně složí až 2 miliony uchazečů. Na rozdíl od ostatních zkoušek Cambridge nemá tato zkouška více úrovní. Jedná se o jediný test, jehož hodnocení se pohybuje v rozpětí 0 (žádné znalosti) do 9 (vynikající znalosti), přičemž jednotlivé stupně odpovídají úrovním SERR A2 - C2. Platnost výsledku testu je však podmíněna pravidelným kontaktem s angličtinou, popř. omezena na 2 roky. Tato zkouška existuje ve dvou verzích, z nichž jedna testuje všeobecnou angličtinu, druhá pak angličtinu pro akademické účely. Akademickou verzi budete zpravidla potřebovat, pokud se chystáte studovat na některé z univerzit v anglicky mluvících zemích. Všeobecná verze je třeba u neuniverzitního vzdělání nebo pokud se chystáte žít v zahraničí.

Proč skládat IELTS?

Mnoho britských univerzit vyžaduje od zahraničích uchazečů dosažení daného skóre právě v této zkoušce. Zkouška také slouží k prokázání jazykových znalostí na imigračních odděleních ve Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu a Kanadě. Výhodou je, že nemusíte dosáhnout určité úrovně, abyste u zkoušky uspěli. V případě, že volíte obecnou verzi, vyhnete se tréninku testových dovednosti pro akademickou sféru. Poplatek za zkoušku činí Kč 5 500,-.

Formát zkoušky:

 • poslechová část – 30 minut
 • práce s textem - 60 minut
 • písemný projev – 60 minut
 • mluvený projev - 11-14 min

 

 


Kontakty

Máte na nás dotaz?

Oslovte naši jazykovou školu >

Oficiální certifikát o vaší úrovni

Získejte oficiální osvědčení o úrovni vašich jazykových dovedností dle SERR Oxford online testem.

Více o testu >


Aktuálně další...
 • Příměstské tábory s angličtinou

  Vaše děti se opět mohou těšit na oblíbené denní tábory plné angličtiny, fantazie a kouzelných dobrodružství přímo v centru Českých Budějovici jeho okolí.

  7.4.2021
 • CC&LC spojuje síly!

  Spojujeme síly s Lingua Centrum! Naše škola od tohoto jara pokračuje pod novou značkou. Vše, co na ní máte rádi, zůstává a ještě přidáme ledasco nového! :)

  1.4.2021
 • Veřejné kurzy začínají už 15.2.!

  Pošlete svou přihlášku včas, ať pro vás máme místo! Kurzy pokračují dalším semestrem a všichni pilně studují. Nenechte to na poslední chvíli. :)

  22.12.2020
 • Teddy Eddie náhledové lekce

  Od příštího týdne máme další náhledové lekce zdarma! Přijďte si s dětmi vyzkoušet, jaký Teddy Eddie je, a jestli se s ním skamarádí ještě, než kurzy začnou! :) Přijďte na kteroukoli z lekcí 29.9. či 30.9. od 14.00 hodin, 1.10. od 15.45 hodin.

  23.9.2020
 • Veřejné kurzy od 21.9. !

  Začátek semestru se pomalu blíží a s ním i naše populární skupinové kurzy. Hlašte se včas, ať si můžete vybírat! Otevíráme angličtinu, němčinu, ruštinu, španělštinu pro děti i pro dospělé.

  18.8.2020
 • Teddy Eddie už i v Budějovicích!

  Skvělá zpráva pro rodiče: nadupaný mezinárodní licencovaný systém výuky angličtiny pro předškolní děti Teddy Eddie dorazil do Budějovic!

  12.6.2020
 • Akreditované kurzy v DVPP

  Na jaře jsme získali akreditaci MŠMT pro kurzy anglického jazyka v programu dlouhodobého vzdělávání pedagogických pracovníků. Připojte se do komunikativního kurzu angličtiny, s programem a certifikátem schváleným Ministerstvem školství!

  11.6.2020
 • Učíme online!

  I v tomto období se s námi můžete věnovat sami sobě, zdokonalit si jazyky nebo se připravit na zkoušku či test. Využijte toho, že naši lektoři mají zrovna trochu víc volna a zkuste si s nimi dát hodinu online. :)

  8.4.2020
 • Příměstské anglické tábory STAR WARS inspired!

  Pro děti máme připravená letní dobrodružství inspirovaná oblíbenou filmovou sérií STAR WARS, při kterých si přirozeně osvojí a upevní své komunikační dovednosti v angličtině.

  25.1.2020
další...

Co si o nás myslí ostatní?

Přečtěte si recenze našich studentů

číst recenze >

Zjistěte si svou jazykovou úroveň

otestovat nyní >

Najděte si ideálního spolužáka do kurzu

seznam zájemců >

Bohaté zkušenosti a záruka kvality

Oxford Quality České Budějovice

Od r. 2012 jsme exkluzivním partnerem Oxford University Press pro jihočeský kraj. Naše kurzy angličtiny pracují s posledními vydáními atraktivních učebnic OUP, navržených odborníky pro dospělé studenty.

benefit

Dodáváme jazykové kurzy pro České Budějovice v rámci bonusového programu pro zaměstnance zaštítěného firmou Benefit Management nebo mající poukázky Ticket Restaurant Academia či Multi.

Máme dlouhodobě desítky prověřených doporučení od studentů, kteří navštěvují naše jazykové kurzy, na portálu spravovaném nezávislou spol. GDI s.r.o. nebo na Google či Facebooku.

Jazykové kurzy akreditované MŠMT v programu Dlouhodobého vzdělávání pedagogů. Nabízíme roční kurzy s certifikátem a kvalitním programem schváleným Ministerstvem školství.