Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
CC Škola jazyků  >  Firemní jazykové kurzy  >  Jazykové audity  >  Mezinárodní zkoušky

Mezinárodní zkoušky

Informace o mezinárodních jazykových zkouškách přehledně na jednom místě. Už netápejte.

Cambridgeské zkoušky z angličtiny

Certifikát o Cambridgské zkoušce spolehlivě vypovídá o tom, jaké jazykové dovednosti máte, a to jak v oblasti akademické angličtiny, tak obecného a obchodního jazyka. Například v případě Cambridge English: First ho uznává více než 15 000 organizací po celém světě. Otevírá vám tak dveře k novým zkušenostem a možnostem. Mezi tisíci organizací, které uznávají Cambridgeské certifikáty naleznete často ty nejprestižnější.

 

Cambridge English:  Key (KET)

KEY je určen začátečníkům a potvrzuje získání základní znalosti angličtiny nna úrovni A2. Zkoušku lze složit po přibližně 180-200 hodinách výuky (3-4 semestry).

Proč skládat KEY?

Certifikát KEY je mezinárodně uznávanou zkouškou, která prokazuje Vaši schopnost používat základní fráze ve vztahu k vlastní osobě a základní komunikaci, která je vedená pomalu a zřetelně. Poplatek za zkoušku činí 2700 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a psaní (70 minut)
 • Poslech (30 minut)
 • Mluvení (10 minut)

 

Cambridge English: Preliminary (PET)

PET potvrzuje, že absolvent této zkoušky se umí jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny ve své zemi i v zahraničí, v kontaktu s rodilými mluvčími angličtiny i cizinci. K dosažení této úrovně je potřeba okolo 380 hodin studia a dosažení úrovně B1.

Proč skládat Preliminary?

Certifikát Preliminary prokazuje Vaši schopnost komunikovat v řadě každodenních situací s rodilými mluvčími i cizinci. Poplatek za zkoušku činí 2900 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a psaní (90 minut)
 • Poslech (30 minut)
 • Mluvení (10-12 minut)

Cambridge English: First  (FCE)

First je nejrozšířenější a nejžádanější mezinárodní jazykovou zkouškou z angličtiny, ceněný při získávání nového zaměstnání. Vyžaduje pokročilé znalosti všech 4 jazykových kompetencí. Tuto zkoušku posluchači skládají po dosažení úrovně Upper-Intermediate (B2/B2+) a úspěšné složení této zkoušky obvykle vyžaduje jak pečlivou celoroční přípravu. U posluchačů na této úrovni se předpokládá, že mají dostatečnou schopnost efektivně komunikovat v anglickém prostředí (jako studenti i na referentských, asistentských i manažerských pozicích). Tato zkouška se obvykle podstupuje po 500 až 600 hodinách výuky.

Proč skládat FCE?

Po úspěšném složení zkoušky získá uchazeč mezinárodně platný a široce uznávaný certifikát, který mu značně usnadní pozici při hledání nového zaměstnání. Poplatek za zkoušku činí 4450 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a gramatika (75 minut)
 • Psaní (80 minut)
 • Poslech (40 minut)
 • Mluvení (14 minut)

Cambridge English: Advanced (CAE)

Certifikát Advanced je vyšší a náročnější zkouška na úrovni C1. Studenti skládají CAE po absolvování kurzu úrovně Advanced. Úspěšné složení této zkoušky vyžaduje dobrou přípravu a dokladuje velmi vysokou úroveň znalosti angličtiny, kdy studenti již dosahují plnohodnotného standardu jazyka ve většině situací - při práci i při studiu.

Zkouška Advanced dokládá schopnost komunikovat v běžném životě na velmi dobré úrovni.

Proč skládat Advanced?

Advanced je mezinárodně uznávanou zkouškou, která dokládá schopnost nejen komunikovat v běžném životě, ale i pracovat či studovat v anglickém jazyce. Je uznávána většinou britských univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině. Poplatek za zkoušku činí 4 650 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a gramatika (90 minut)
 • Psaní (90 minut)
 • Poslech (40 minut)
 • Mluvení (15 minut)

Cambridge English: Proficiency (CPE)

Nejvyšší úroveň cambridgeských jazykových zkoušek.Nejdéle existující a nejnáročnější jazyková zkouška na úrovni C2. Znamená nejvyšší úroveň znalostí a je uznávaná v širokém měřítku obchodními a akademickými institucemi v zahraničí. Zkouška na úrovni znalostí rodilého mluvčího vyžaduje důkladnou přípravu a dlouhodobý denní kontakt s angličtinou.

Proč skládat CPE?

Proficiency je ideální zkouškou, pokud chcete studovat či pracovat v zahraničí či ve společnosti, kde je angličtina firemním jazykem. Splněním zkoušky získáváte mezinárodně platný certifikát uznávaný univerzitami a zaměstnavateli po celém světě. Poplatek za zkoušku činí 4 750 Kč.

Formát zkoušky:

 • Čtení a gramatika (90 minut)
 • Psaní (90 minut)
 • Poslech (40 minut)
 • Mluvení (16 minut)

IELTS

Zkouška IELTS je populární cambridgskou zkouškou uznávanou univerzitami i zaměstnavateli na celém světě, kterou ročně složí až 2 miliony uchazečů. Na rozdíl od ostatních zkoušek Cambridge nemá tato zkouška více úrovní. Jedná se o jediný test, jehož hodnocení se pohybuje v rozpětí 0 (žádné znalosti) do 9 (vynikající znalosti), přičemž jednotlivé stupně odpovídají úrovním SERR A2 - C2. Platnost výsledku testu je však podmíněna pravidelným kontaktem s angličtinou, popř. omezena na 2 roky. Tato zkouška existuje ve dvou verzích, z nichž jedna testuje všeobecnou angličtinu, druhá pak angličtinu pro akademické účely. Akademickou verzi budete zpravidla potřebovat, pokud se chystáte studovat na některé z univerzit v anglicky mluvících zemích. Všeobecná verze je třeba u neuniverzitního vzdělání nebo pokud se chystáte žít v zahraničí.

Proč skládat IELTS?

Mnoho britských univerzit vyžaduje od zahraničích uchazečů dosažení daného skóre právě v této zkoušce. Zkouška také slouží k prokázání jazykových znalostí na imigračních odděleních ve Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu a Kanadě. Výhodou je, že nemusíte dosáhnout určité úrovně, abyste u zkoušky uspěli. V případě, že volíte obecnou verzi, vyhnete se tréninku testových dovednosti pro akademickou sféru. Poplatek za zkoušku činí Kč 5 500,-.

Formát zkoušky:

 • poslechová část – 30 minut
 • práce s textem - 60 minut
 • písemný projev – 60 minut
 • mluvený projev - 11-14 min

 

 


Kontakty

Máte na nás dotaz?

Oslovte naši jazykovou školu >

Oficiální certifikát o vaší úrovni

Získejte oficiální osvědčení o úrovni vašich jazykových dovedností dle SERR Oxford online testem.

Více o testu >


Aktuálně další...
 • Učíme online!

  I v tomto období se s námi můžete věnovat sami sobě, zdokonalit si jazyky nebo se připravit na zkoušku či test. Využijte toho, že naši lektoři mají zrovna trochu víc volna a zkuste si s nimi dát hodinu online. :)

  8.4.2020
 • Příměstské anglické tábory STAR WARS inspired!

  Pro děti máme připravená letní dobrodružství inspirovaná oblíbenou filmovou sérií STAR WARS, při kterých si přirozeně osvojí a upevní své komunikační dovednosti v angličtině.

  25.1.2020
 • Veřejné kurzy začínají už 17.2.!

  Pošlete svou přihlášku včas, ať pro vás máme místo! Zápisy do veřejných kurzů jsou v plném proudu a termíny i učebny se plní, nenechte to na poslední chvíli. :)

  25.1.2020
 • Rozšiřujeme tým!

  Zcela flexibilní pracovní doba i úvazek, užitečná práce se společenským přesahem, kosmopolitní prostředí, kontakt se zajímavými lidmi, zaměstnání bez stresu a deadlinů, podpora kolegů, praxe, vedení, školení, příjemné prostory. Taková je práce u nás. Pošlete nám CV! Hledáme němčináře, angličtináře, češtináře a další lektory, kteří chtějí učit sebe i druhé.

  13.11.2019
 • Užijte si letní intenzáky!

  Nové termíny pro letošní týdenní intenzivní kurzy už jsou vypsané! Během jednoho týdne zvládnete tolik hodin, jako za celý semestr a krásně se přitom rozmluvíte. :) Týdenní pohodové, ale nabité, studium v klimatizovaných prostorách v centru ČB.

  19.3.2019
 • V únoru 2019 opět startujeme, buďte u toho!

  Přidejte se ke stovkám našich spokojených studentů z řad veřejnosti a popadněte své místo v jazykovém kurzu co nejdříve! Start 18.2.2019, tak vzhůru na palubu!

  2.1.2019
 • "Last minute" kurzy tohoto podzimu!

  Francouzština pro pokročilé začátečníky! Italština pro začátečníky! Španělština pro začátečníky! Němčina pro pokročilé! Poslední místa tohoto podzimu! Neváhejte a berte kurzy, jaké jinde nenajdete:-)! Už od 24.9.!!

  8.9.2018
 • Španělština pro juniory s mexickým lektorem!!

  Novinka žhavá jako chilli con carne! Váš dorost se teď může u nás učit španělsky rovnou pěkně po mexicku! Každé pondělí od 16:00, už od 24.9.2018!

  6.9.2018
 • Fungl nové veřejné kurzy startují už 24.9 2018!

  Již brzy vyplouváme, tak naskočte! Tento podzim je zájem o veřejné kurzy nebývalý a kdo dřív přijde, tem dřív mele aneb kdo chvíli stál už stojí opodál:-).

  29.8.2018
další...

Co si o nás myslí ostatní?

Přečtěte si recenze našich studentů

číst recenze >

Zjistěte si svou jazykovou úroveň

otestovat nyní >

Najděte si ideálního spolužáka do kurzu

seznam zájemců >

Bohaté zkušenosti a záruka kvality

Naše jazyková škola je oficiálním členem Asociace jazykových škol, která podporuje kvalitní jazykové vzdělávání v ČR. Naše kurzy angličtiny a dalších jazyků jsou zaštítěny jejich kvalitativními standardy.

oxford

Od r. 2012 jsme hrdým exkluzivním partnerem Oxford University Press pro České Budějovice a jihočeský kraj. Naše kurzy angličtiny jsou vyučovány moderními a atraktivními učebnicemi OUP.

benefit

Dodáváme jazykové kurzy pro České Budějovice v rámci bonusového programu pro zaměstnance zaštítěného firmou Benefit Management. Vyberte si kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a dalších jazyků.

Máme desítky prověřených doporučení od studentů, kteří navštěvují naše jazykové kurzy, na portálu spravovaném nezávislou spol. GDI s.r.o.