Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
CC Škola jazyků  >  O nás  >  Metodika LCCA

Metodika LCCA

Srdcem každé školy je vlastní propracovaná a studentům čitelná metodika výuky. U nás je to "LCCA".

Metodika LCCA - výuka pro studenty 21. století

Námi aplikovaná metodika LCCA (Learner-centred and Communication Approach) spojuje výhody dvou současných výukových směrů vycházejících z nejmodernějších a nejefektivnějších poznatků kognitivních věd a přináší:

Komunikativní přístup - přirozená konverzace je hlavní cíl i prostředek

Stimulace aktivní komunikace: aby byla výuka co nejefektivnější, budete většinu společného výukového času věnovat aktivní komunikaci a párovým či skupinovým aktivitám. Ostatní kompetence (čtení, psaní, gramatická cvičení) mají svůj prostor v rámci domácí přípravy, na kterou dostává student od lektora pravidelnou a důkladnou zpětnou vazbu.

Nácvik přirozené interakce:  v průběhu hodiny a jednotlivých aktivit vytváří lektor prostor k tomu, abyste mohli přirozeně reagovat na různé situace v cílovém jazyce. Osvojujete si tak nejen cílovou dovednost, ale zároveň neustále aktivně procvičujete a používáte běžné fráze potřebné pro přirozenou komunikaci v daném jazyce.

Důraz na komplexní dovednosti: ve vaší výuce bude věnován podstatně větší prostor nácviku komplexních jazykových dovedností na úkor drilového osvojování izolovaných jevů. Místo jednoslovných odpovědí proto čekejte smysluplnou plynulou konverzaci s ostatními studenty, v případě písemné komunikace pak místo gramatických cvičení spíše emaily, reporty, recenze či eseje. Kromě věcné a gramatické správnosti se bude dbát i na plynulost vyjadřování, správnou výslovnost, intonaci, styl, přirozenou interakci atd. U písemného projevu se pak budete soustředit i na správnou formulaci a styl vzhledem k účelu písemné komunikace. Postupně si tak tyto komplexní dovednosti natolik zautomatizujete, že budete bez potíží schopni uplatnit je i v reálné komunikaci či při zkoušce.

Learner-centred přístup = hlavní slovo máte vy!

Důkladná vstupní analýza studentových potřeb je podstatnou součástí metodiky LCCA. Od znalosti vašich potřeb a požadavků se odvíjí nastavení celého studijního plánu kurzu, tj. volba vašich hlavních i dílčích cílů, tempo kurzu, vhodné výukové materiály, rámcový obsahu kurzu i metodické postupy.

Posilování studentovy autonomie a odpovědnosti: v našich kurzech poroste vaše samostatnost v tom, jak a kdy se budete učit. Naučíte se vnímat své studijní potřeby a učební styly a sami rozhodovat o tom, který způsob samostudia je pro vás ten nejefektivnější. Domácí příprava bude vycházet z vašich požadavků, možností a učebních stylů, bude pravidelně využívat e-learningových nástrojů a stane se pevnou součástí výuky a vašeho pokroku.

Autentické výukové materiály, praktické výstupy a propojení se studentovou osobní zkušeností:  abyste se učili praktický a živý jazyk, budete ve výuce používat kvalitní a moderní výukové materiály, které vycházejí z běžných situací a dialogů, stejně tak jako autentická videa, texty a poslechy z internetu. Osvojované dovednosti budou vždy souviset s vašimi požadavky, osobní zkušeností a situacemi, ve kterých se ve svém běžném životě ocitáte v kontaktu s cílovým jazykem. Jinými slovy: proč mluvit o fiktivní rodině z učebnice, když můžete rovnou mluvit o té svojí?

Učitel jako průvodce: hlavním hybatelem děje a tvůrcem obsahu hodiny a kurzu jste vy. Role lektora v hodině je úmyslně lehce upozaděna a redukována na stimulaci přirozené komunikace a interakce, dávání zpětné vazby, výuku samostudijních dovedností a určování základního směru, struktury a tempa kurzu či hodiny.

Online sledování průběhu a kvality kurzu - výuka s přehledem a pod kontrolou

Vysoká přidaná hodnota našich služeb tkví kromě propracované metodiky také v klíčových nástrojích a mechanismech, které umožňují metodický dohled a průběžný i meziroční sledování kvality výuky. Prostřednictvím portofila:

v online systému naší školy mají všechny zúčastněné strany, tj.student, klient, lektor i metodik jazykové školy detailní a neustálý přehled o tempu výuky a pokroku studentů kurzu.

Studenti mají prostřednictvím podrobných dotazníků zpětné vazby možnost pravidelně hodnotit svého lektora, i to, jak jsou spokojeni s kvalitou svého kurzu.

 

 Našimi partnery jsou  sogoodlanguages  a onlinejazyky.cz


POZNEJTE NAŠI jazykovou ŠKOLU

Prohlédněte si naše učebny, seznamte se s lektory a zjistěte více o tom, kdo jsme.

Přejít do galerie >

CC LEKTOŘI

Seznamte se s členy našeho týmu

Zjistit víc o CC lektorech >

Recenze studentů

Podívejte se, co si o nás myslí naši studenti

Číst recenze >


Metodika LCCA
Aktuálně další...
 • Učíme online!

  I v tomto období se s námi můžete věnovat sami sobě, zdokonalit si jazyky nebo se připravit na zkoušku či test. Využijte toho, že naši lektoři mají zrovna trochu víc volna a zkuste si s nimi dát hodinu online. :)

  8.4.2020
 • Příměstské anglické tábory STAR WARS inspired!

  Pro děti máme připravená letní dobrodružství inspirovaná oblíbenou filmovou sérií STAR WARS, při kterých si přirozeně osvojí a upevní své komunikační dovednosti v angličtině.

  25.1.2020
 • Veřejné kurzy začínají už 17.2.!

  Pošlete svou přihlášku včas, ať pro vás máme místo! Zápisy do veřejných kurzů jsou v plném proudu a termíny i učebny se plní, nenechte to na poslední chvíli. :)

  25.1.2020
 • Rozšiřujeme tým!

  Zcela flexibilní pracovní doba i úvazek, užitečná práce se společenským přesahem, kosmopolitní prostředí, kontakt se zajímavými lidmi, zaměstnání bez stresu a deadlinů, podpora kolegů, praxe, vedení, školení, příjemné prostory. Taková je práce u nás. Pošlete nám CV! Hledáme němčináře, angličtináře, češtináře a další lektory, kteří chtějí učit sebe i druhé.

  13.11.2019
 • Užijte si letní intenzáky!

  Nové termíny pro letošní týdenní intenzivní kurzy už jsou vypsané! Během jednoho týdne zvládnete tolik hodin, jako za celý semestr a krásně se přitom rozmluvíte. :) Týdenní pohodové, ale nabité, studium v klimatizovaných prostorách v centru ČB.

  19.3.2019
 • V únoru 2019 opět startujeme, buďte u toho!

  Přidejte se ke stovkám našich spokojených studentů z řad veřejnosti a popadněte své místo v jazykovém kurzu co nejdříve! Start 18.2.2019, tak vzhůru na palubu!

  2.1.2019
 • "Last minute" kurzy tohoto podzimu!

  Francouzština pro pokročilé začátečníky! Italština pro začátečníky! Španělština pro začátečníky! Němčina pro pokročilé! Poslední místa tohoto podzimu! Neváhejte a berte kurzy, jaké jinde nenajdete:-)! Už od 24.9.!!

  8.9.2018
 • Španělština pro juniory s mexickým lektorem!!

  Novinka žhavá jako chilli con carne! Váš dorost se teď může u nás učit španělsky rovnou pěkně po mexicku! Každé pondělí od 16:00, už od 24.9.2018!

  6.9.2018
 • Fungl nové veřejné kurzy startují už 24.9 2018!

  Již brzy vyplouváme, tak naskočte! Tento podzim je zájem o veřejné kurzy nebývalý a kdo dřív přijde, tem dřív mele aneb kdo chvíli stál už stojí opodál:-).

  29.8.2018
další...

Co si o nás myslí ostatní?

Přečtěte si recenze našich studentů

číst recenze >

Zjistěte si svou jazykovou úroveň

otestovat nyní >

Najděte si ideálního spolužáka do kurzu

seznam zájemců >

Bohaté zkušenosti a záruka kvality

Naše jazyková škola je oficiálním členem Asociace jazykových škol, která podporuje kvalitní jazykové vzdělávání v ČR. Naše kurzy angličtiny a dalších jazyků jsou zaštítěny jejich kvalitativními standardy.

oxford

Od r. 2012 jsme hrdým exkluzivním partnerem Oxford University Press pro České Budějovice a jihočeský kraj. Naše kurzy angličtiny jsou vyučovány moderními a atraktivními učebnicemi OUP.

benefit

Dodáváme jazykové kurzy pro České Budějovice v rámci bonusového programu pro zaměstnance zaštítěného firmou Benefit Management. Vyberte si kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a dalších jazyků.

Máme desítky prověřených doporučení od studentů, kteří navštěvují naše jazykové kurzy, na portálu spravovaném nezávislou spol. GDI s.r.o.