Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
CC Škola jazyků  >  O nás  >  Metodika LCCA

Metodika LCCA

Srdcem každé školy je vlastní propracovaná a studentům čitelná metodika výuky. U nás je to "LCCA".

Metodika LCCA - výuka pro studenty 21. století

Námi aplikovaná metodika LCCA (Learner-centred and Communication Approach) spojuje výhody dvou současných výukových směrů vycházejících z nejmodernějších a nejefektivnějších poznatků kognitivních věd a přináší:

Komunikativní přístup - přirozená konverzace je hlavní cíl i prostředek

Stimulace aktivní komunikace: aby byla výuka co nejefektivnější, budete většinu společného výukového času věnovat aktivní komunikaci a párovým či skupinovým aktivitám. Ostatní kompetence (čtení, psaní, gramatická cvičení) mají svůj prostor v rámci domácí přípravy, na kterou dostává student od lektora pravidelnou a důkladnou zpětnou vazbu.

Nácvik přirozené interakce:  v průběhu hodiny a jednotlivých aktivit vytváří lektor prostor k tomu, abyste mohli přirozeně reagovat na různé situace v cílovém jazyce. Osvojujete si tak nejen cílovou dovednost, ale zároveň neustále aktivně procvičujete a používáte běžné fráze potřebné pro přirozenou komunikaci v daném jazyce.

Důraz na komplexní dovednosti: ve vaší výuce bude věnován podstatně větší prostor nácviku komplexních jazykových dovedností na úkor drilového osvojování izolovaných jevů. Místo jednoslovných odpovědí proto čekejte smysluplnou plynulou konverzaci s ostatními studenty, v případě písemné komunikace pak místo gramatických cvičení spíše emaily, reporty, recenze či eseje. Kromě věcné a gramatické správnosti se bude dbát i na plynulost vyjadřování, správnou výslovnost, intonaci, styl, přirozenou interakci atd. U písemného projevu se pak budete soustředit i na správnou formulaci a styl vzhledem k účelu písemné komunikace. Postupně si tak tyto komplexní dovednosti natolik zautomatizujete, že budete bez potíží schopni uplatnit je i v reálné komunikaci či při zkoušce.

Learner-centred přístup = hlavní slovo máte vy!

Důkladná vstupní analýza studentových potřeb je podstatnou součástí metodiky LCCA. Od znalosti vašich potřeb a požadavků se odvíjí nastavení celého studijního plánu kurzu, tj. volba vašich hlavních i dílčích cílů, tempo kurzu, vhodné výukové materiály, rámcový obsahu kurzu i metodické postupy.

Posilování studentovy autonomie a odpovědnosti: v našich kurzech poroste vaše samostatnost v tom, jak a kdy se budete učit. Naučíte se vnímat své studijní potřeby a učební styly a sami rozhodovat o tom, který způsob samostudia je pro vás ten nejefektivnější. Domácí příprava bude vycházet z vašich požadavků, možností a učebních stylů, bude pravidelně využívat e-learningových nástrojů a stane se pevnou součástí výuky a vašeho pokroku.

Autentické výukové materiály, praktické výstupy a propojení se studentovou osobní zkušeností:  abyste se učili praktický a živý jazyk, budete ve výuce používat kvalitní a moderní výukové materiály, které vycházejí z běžných situací a dialogů, stejně tak jako autentická videa, texty a poslechy z internetu. Osvojované dovednosti budou vždy souviset s vašimi požadavky, osobní zkušeností a situacemi, ve kterých se ve svém běžném životě ocitáte v kontaktu s cílovým jazykem. Jinými slovy: proč mluvit o fiktivní rodině z učebnice, když můžete rovnou mluvit o té svojí?

Učitel jako průvodce: hlavním hybatelem děje a tvůrcem obsahu hodiny a kurzu jste vy. Role lektora v hodině je úmyslně lehce upozaděna a redukována na stimulaci přirozené komunikace a interakce, dávání zpětné vazby, výuku samostudijních dovedností a určování základního směru, struktury a tempa kurzu či hodiny.

Online sledování průběhu a kvality kurzu - výuka s přehledem a pod kontrolou

Vysoká přidaná hodnota našich služeb tkví kromě propracované metodiky také v klíčových nástrojích a mechanismech, které umožňují metodický dohled a průběžný i meziroční sledování kvality výuky. Prostřednictvím portofila:

v online systému naší školy mají všechny zúčastněné strany, tj.student, klient, lektor i metodik jazykové školy detailní a neustálý přehled o tempu výuky a pokroku studentů kurzu.

Studenti mají prostřednictvím podrobných dotazníků zpětné vazby možnost pravidelně hodnotit svého lektora, i to, jak jsou spokojeni s kvalitou svého kurzu.

 


CC TÝM

Seznamte se s členy našeho týmu

CC lektoři >

Recenze studentů

Podívejte se, co si o nás myslí naši studenti

Číst recenze >

POZNEJTE NAŠI jazykovou ŠKOLU

Prohlédněte si naše učebny, seznamte se s lektory a zjistěte více o tom, kdo jsme.

Přejít do galerie >


Metodika LCCA
Aktuálně další...
 • Nová dávka čerstvých jazykových kurzů už v únoru 2018!

  Přijďte se kouknout do kurzu, budete mrkat:)! Začínáme už 12.2. 2018 a to jak v našlápnutých kurzech obecné angličtiny, němčiny a jiných jazyků, tak přípravkách k FCE, PET, CAE a dalším cambridgeským zkouškám.

  8.1.2018
 • Oficiální stanovení Vaší úrovně angličtiny v CC!

  Víte, že pro oficiální "papír" o vaší úrovni angličtiny už nemusíte do specializovaných jazykových center? Pokud hledáte test, který by přesně určil vaši úroveň,byl ve variantách britské i americké angličtiny,byl by automaticky vyhodnocen a měl oficiální platnost, tak už nehledejte! Je tu Oxford Online Placement test.

  9.11.2017
 • Kurz angličtiny pro batolata!

  Od 1. 11. 2017 běží v naší jazykové škole ve středu v 10:30-11:15 "minikurz" angličtiny pro nejmenší (2-3 roky) - English for Tods. Děti se v malých skupinkách a společně s maminkami a lektorkou setkávají poprvé s angličtinou formou zábavných aktivit, her, písniček, skládaček a dalších hravých činností adekvátních jejich věku. Poslední dvě volná místa!

  19.10.2017
 • CC jazykové kurzy v ještě lepších prostorách!

  Od října 2017 sídlíme v Hroznové 7, kde vás čekají vaše oblíbené kurzy angličtiny a dalších jazyků v příjemném, útulném a ještě stylovějším, novém prostředí, a hlavně: vše pěkně pohromadě na jednom velkém patře a ještě blíže náměstí!

  9.10.2017
 • Dárkový certifikát na jazykový kurz

  Darujte svým blízkým dárek, který jim může změnit život. Co se totiž naučí, to jim nikdo nevezme! Ať už jim vyberete přípravu k jazykové zkoušce z angličtiny nebo němčiny (např. pro studium nebo práci v zahraničí)  nebo všeobecný kurz angličtiny, který jim pomůže komunikovat na dovolené, tento dárek má vysokou přidanou hodnotu a obdarovaný ho vždy ocení! Certifikát je platný po dobu jednoho roku od data vystavení. 

  8.10.2017
 • Děstké kurzy angličtiny/ němčiny pro malé badatele

  Od září k nám opět můžete přihlásit své děti na jazykové kurzy angličtiny a němčiny pro malé badatele. Každý semestr kurzu je zakončen představením nebo prezentací rodiče.

  4.10.2017
 • Evropský den jazyků - úterý 26.9.2017!

  CC škola jazyků se účastní Evropského dne jazyků! Přijďte si zasoutěžit o ceny a pošimrat své jazykové znalosti:-)!

  14.9.2017
 • Čára o céčka v Krajinské!

  Přijďte si v pátek odpoledne nebo v sobotu zahrát čáru o céčka s dvěma céčky! Stavte se na našem stánku v Krajinské ulici,dopřejte dětem trochu té retro zábavy a zjistěte něco o našich kurzech angličtiny a dalších jazyků.:) Odnesete si tolik céček, kolik vyhrajete!* *Do rozdání zásob. :))

  23.8.2017
 • Detektivové nebo mafiáni?

  Nenechte malé hlavičky zahálet a přihlašte je do zábavného a dobrodružného příměstského tábora v angličtině nebo němčině v centru Českých Budějovic.

  18.6.2017
další...

Co si o nás myslí ostatní?

Přečtěte si recenze našich studentů

číst recenze >

Zjistěte si svou jazykovou úroveň

otestovat nyní >

Najděte si ideálního spolužáka do kurzu

seznam zájemců >

Bohaté zkušenosti a záruka kvality

Naše jazyková škola je oficiálním členem Asociace jazykových škol, která podporuje kvalitní jazykové vzdělávání v ČR. Naše kurzy angličtiny a dalších jazyků jsou zaštítěny jejich kvalitativními standardy.

oxford

Od r. 2012 jsme hrdým exkluzivním partnerem Oxford University Press pro České Budějovice a jihočeský kraj. Naše kurzy angličtiny jsou vyučovány moderními a atraktivními učebnicemi OUP.

benefit

Dodáváme jazykové kurzy pro České Budějovice v rámci bonusového programu pro zaměstnance zaštítěného firmou Benefit Management. Vyberte si kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a dalších jazyků.

studenty

Máme nejvíce prověřených doporučení od studentů, kteří navštěvují naše jazykové kurzy, na portálu spravovaném nezávislou spol. GDI s.r.o.