Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
CC Škola jazyků  >  O nás  >  Metodika LCCA

Metodika LCCA

Srdcem každé školy je vlastní propracovaná a studentům čitelná metodika výuky. U nás je to "LCCA".

Metodika LCCA - výuka pro studenty 21. století

Námi aplikovaná metodika LCCA (Learner-centred and Communication Approach) spojuje výhody dvou současných výukových směrů vycházejících z nejmodernějších a nejefektivnějších poznatků kognitivních věd a přináší:

Komunikativní přístup - přirozená konverzace je hlavní cíl i prostředek

Stimulace aktivní komunikace: aby byla výuka co nejefektivnější, budete většinu společného výukového času věnovat aktivní komunikaci a párovým či skupinovým aktivitám. Ostatní kompetence (čtení, psaní, gramatická cvičení) mají svůj prostor v rámci domácí přípravy, na kterou dostává student od lektora pravidelnou a důkladnou zpětnou vazbu.

Nácvik přirozené interakce:  v průběhu hodiny a jednotlivých aktivit vytváří lektor prostor k tomu, abyste mohli přirozeně reagovat na různé situace v cílovém jazyce. Osvojujete si tak nejen cílovou dovednost, ale zároveň neustále aktivně procvičujete a používáte běžné fráze potřebné pro přirozenou komunikaci v daném jazyce.

Důraz na komplexní dovednosti: ve vaší výuce bude věnován podstatně větší prostor nácviku komplexních jazykových dovedností na úkor drilového osvojování izolovaných jevů. Místo jednoslovných odpovědí proto čekejte smysluplnou plynulou konverzaci s ostatními studenty, v případě písemné komunikace pak místo gramatických cvičení spíše emaily, reporty, recenze či eseje. Kromě věcné a gramatické správnosti se bude dbát i na plynulost vyjadřování, správnou výslovnost, intonaci, styl, přirozenou interakci atd. U písemného projevu se pak budete soustředit i na správnou formulaci a styl vzhledem k účelu písemné komunikace. Postupně si tak tyto komplexní dovednosti natolik zautomatizujete, že budete bez potíží schopni uplatnit je i v reálné komunikaci či při zkoušce.

Learner-centred přístup = hlavní slovo máte vy!

Důkladná vstupní analýza studentových potřeb je podstatnou součástí metodiky LCCA. Od znalosti vašich potřeb a požadavků se odvíjí nastavení celého studijního plánu kurzu, tj. volba vašich hlavních i dílčích cílů, tempo kurzu, vhodné výukové materiály, rámcový obsahu kurzu i metodické postupy.

Posilování studentovy autonomie a odpovědnosti: v našich kurzech poroste vaše samostatnost v tom, jak a kdy se budete učit. Naučíte se vnímat své studijní potřeby a učební styly a sami rozhodovat o tom, který způsob samostudia je pro vás ten nejefektivnější. Domácí příprava bude vycházet z vašich požadavků, možností a učebních stylů, bude pravidelně využívat e-learningových nástrojů a stane se pevnou součástí výuky a vašeho pokroku.

Autentické výukové materiály, praktické výstupy a propojení se studentovou osobní zkušeností:  abyste se učili praktický a živý jazyk, budete ve výuce používat kvalitní a moderní výukové materiály, které vycházejí z běžných situací a dialogů, stejně tak jako autentická videa, texty a poslechy z internetu. Osvojované dovednosti budou vždy souviset s vašimi požadavky, osobní zkušeností a situacemi, ve kterých se ve svém běžném životě ocitáte v kontaktu s cílovým jazykem. Jinými slovy: proč mluvit o fiktivní rodině z učebnice, když můžete rovnou mluvit o té svojí?

Učitel jako průvodce: hlavním hybatelem děje a tvůrcem obsahu hodiny a kurzu jste vy. Role lektora v hodině je úmyslně lehce upozaděna a redukována na stimulaci přirozené komunikace a interakce, dávání zpětné vazby, výuku samostudijních dovedností a určování základního směru, struktury a tempa kurzu či hodiny.

Online sledování průběhu a kvality kurzu - výuka s přehledem a pod kontrolou

Vysoká přidaná hodnota našich služeb tkví kromě propracované metodiky také v klíčových nástrojích a mechanismech, které umožňují metodický dohled a průběžný i meziroční sledování kvality výuky. Prostřednictvím portofila:

v online systému naší školy mají všechny zúčastněné strany, tj.student, klient, lektor i metodik jazykové školy detailní a neustálý přehled o tempu výuky a pokroku studentů kurzu.

Studenti mají prostřednictvím podrobných dotazníků zpětné vazby možnost pravidelně hodnotit svého lektora, i to, jak jsou spokojeni s kvalitou svého kurzu.

 

 Našimi partnery jsou  sogoodlanguages  a onlinejazyky.cz


POZNEJTE NAŠI jazykovou ŠKOLU

Prohlédněte si naše učebny, seznamte se s lektory a zjistěte více o tom, kdo jsme.

Přejít do galerie >

CC LEKTOŘI

Seznamte se s členy našeho týmu

Zjistit víc o CC lektorech >

Recenze studentů

Podívejte se, co si o nás myslí naši studenti

Číst recenze >


Metodika LCCA
Aktuálně další...
 • Příměstské tábory s angličtinou

  Vaše děti se opět mohou těšit na oblíbené denní tábory plné angličtiny, fantazie a kouzelných dobrodružství přímo v centru Českých Budějovici jeho okolí.

  7.4.2021
 • CC&LC spojuje síly!

  Spojujeme síly s Lingua Centrum! Naše škola od tohoto jara pokračuje pod novou značkou. Vše, co na ní máte rádi, zůstává a ještě přidáme ledasco nového! :)

  1.4.2021
 • Veřejné kurzy začínají už 15.2.!

  Pošlete svou přihlášku včas, ať pro vás máme místo! Kurzy pokračují dalším semestrem a všichni pilně studují. Nenechte to na poslední chvíli. :)

  22.12.2020
 • Teddy Eddie náhledové lekce

  Od příštího týdne máme další náhledové lekce zdarma! Přijďte si s dětmi vyzkoušet, jaký Teddy Eddie je, a jestli se s ním skamarádí ještě, než kurzy začnou! :) Přijďte na kteroukoli z lekcí 29.9. či 30.9. od 14.00 hodin, 1.10. od 15.45 hodin.

  23.9.2020
 • Veřejné kurzy od 21.9. !

  Začátek semestru se pomalu blíží a s ním i naše populární skupinové kurzy. Hlašte se včas, ať si můžete vybírat! Otevíráme angličtinu, němčinu, ruštinu, španělštinu pro děti i pro dospělé.

  18.8.2020
 • Teddy Eddie už i v Budějovicích!

  Skvělá zpráva pro rodiče: nadupaný mezinárodní licencovaný systém výuky angličtiny pro předškolní děti Teddy Eddie dorazil do Budějovic!

  12.6.2020
 • Akreditované kurzy v DVPP

  Na jaře jsme získali akreditaci MŠMT pro kurzy anglického jazyka v programu dlouhodobého vzdělávání pedagogických pracovníků. Připojte se do komunikativního kurzu angličtiny, s programem a certifikátem schváleným Ministerstvem školství!

  11.6.2020
 • Učíme online!

  I v tomto období se s námi můžete věnovat sami sobě, zdokonalit si jazyky nebo se připravit na zkoušku či test. Využijte toho, že naši lektoři mají zrovna trochu víc volna a zkuste si s nimi dát hodinu online. :)

  8.4.2020
 • Příměstské anglické tábory STAR WARS inspired!

  Pro děti máme připravená letní dobrodružství inspirovaná oblíbenou filmovou sérií STAR WARS, při kterých si přirozeně osvojí a upevní své komunikační dovednosti v angličtině.

  25.1.2020
další...

Co si o nás myslí ostatní?

Přečtěte si recenze našich studentů

číst recenze >

Zjistěte si svou jazykovou úroveň

otestovat nyní >

Najděte si ideálního spolužáka do kurzu

seznam zájemců >

Bohaté zkušenosti a záruka kvality

Oxford Quality České Budějovice

Od r. 2012 jsme exkluzivním partnerem Oxford University Press pro jihočeský kraj. Naše kurzy angličtiny pracují s posledními vydáními atraktivních učebnic OUP, navržených odborníky pro dospělé studenty.

benefit

Dodáváme jazykové kurzy pro České Budějovice v rámci bonusového programu pro zaměstnance zaštítěného firmou Benefit Management nebo mající poukázky Ticket Restaurant Academia či Multi.

Máme dlouhodobě desítky prověřených doporučení od studentů, kteří navštěvují naše jazykové kurzy, na portálu spravovaném nezávislou spol. GDI s.r.o. nebo na Google či Facebooku.

Jazykové kurzy akreditované MŠMT v programu Dlouhodobého vzdělávání pedagogů. Nabízíme roční kurzy s certifikátem a kvalitním programem schváleným Ministerstvem školství.